siebar

امام محمدالعاصی

امام محمدالعاصی

امام محمدالعاصی

     امام محمدالعاصی در سال 1951، در گراندرپیدز (شهری در ایالت میشیگان آمریکا)، از پدر و مادری لبنانی و سوری متولد شد. وی در سن 11 سالگی به لبنان بازگشت و تحصیلات دبیرستان خود را در آنجا به اتمام رساند. پس از آن در دانشگاه عربی بیروت به تحصیل زبان عربی پرداخت. در سال 1973، به ایالات متحده بازگشت و در رشته دولت و سیاست در دانشگاه مریلند تحصیلات خود را به انجام رساند.

     در سال 1981، امام­العاصی به عنوان امام جماعت مرکز اسلامی واشنگتن دی سی انتخاب شد اما مارس 1983 به دلیل آنکه در موعظه­های خود به بیان دیدگاه­هایی متناقض با عربستان سعودی می­پرداخت، از این کار برکنار و مجبور به ترک مرکز شد. وی از آن پس هر جمعه به همراه جماعت نمازگزاران در پیاده­رو مقابل مرکز به برگزاری نماز جمعه می­پردازد.

     امام­العاصی در زمینه جنبش اسلامی جهانی فعال بوده و در این راستا در مؤسسه "اندیشه اسلامی معاصر" در واشنگتن و مجله "هلال بین­الملل" (Crescent International) همکاری دارد.

     وی در حال حاضر، بیشتر وقت خود را به تألیف اولین سری تفسیر کاربردی قرآن به زبان انگلیسی (که چند جلد آن به چاپ رسیده است) و تدریس آن می­گذراند.

     وی در سپتامبر 2006 طی مصاحبه­ای با کانال 2 ایران گفت: حمله 11 سپتامبر توسط دولت آمریکا طرح­ریزی شد تا به عنوان بهانه و توجیهی برای مبارزه با تروریسم مورد استفاده قرار گیرد.

     وی همچنین در ارتباط با جنگ اول خلیج فارس اظهار داشت: اگر آمریکاییها نیروهای خود را در خلیج فارس مستقر کنند، ما باید جبهه جنگ دیگری در جهان اسلام به ویژه در جاهایی که منافع آمریکا در آنجا متمرکز است ایجاد کنیم.

   

Email:imamasi@yahoo.com