siebar
گزارش همایش آفریقای جنوبی« ژوهانسبورگ»

 

گزارش سفر

خانم دكتر زهرا مصطفوي دختر گرامي حضرت امام خميني(ره)

وهیات همراه به کشور آفریقای جنوبی

روز دوشنبه مورخ ۲۶ شهریور ۱۳۸۸مقارن با ۱۴سپتامبر ۲۰۰۹ ميلادي سركار خانم دكتر زهرا مصطفوي دبير كل محترم اتحادیه بین المللی سازمانهای غیر دولتی حامی حقوق ملت فلسطین  و مدیر گروه بخش فلسفه دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران و هيأت همراه، طبق دعوت قبلي توسط آقای احمد قاسم عضو اتحادیه  به نمایندگی از کنوانسیون اتحاد اسلامی در آفریقای جنوبی جهت شركت در مراسم روز قدس  به شهر ژوهانسبورگ عزيمت نمودند.

هيأت اعزامي پس از ورود به شهر ژوهانسبورگ در فرودگاه اين شهر مورد استقبال ميزبانان خود از جمله آقای احمد قاسم ، آقای عبدالله حسینی و همراهانشان قرار گرفتند.

در سفر يك هفته ای  خانم دکتر زهرا مصطفوی  و هيأت همراه برنامه هاي ذيل صورت پذيرفت:

۱. از جمله مهمترین برنامه های این سفر شركت در جلسه NGO های حامی ملت فلسطین در پروتریا و پاسخ به پرسشهای آنان و شرکت در جلسه دانشجویان و اساتید خانم در  مسجد اقای کولا در ژوهانسبورگ و انجام سخنرانی. دبیرکل اتحادیه سازمان های حامی فلسطین روز چهارشنبه در جمع زنان نخبه مسلمان در پرتوریا پایتخت آفریقای جنوبی حضور پیدا کرده و  گفتند : هدف رژیم صهیونیستی تنها سرزمین فلسطین نیست بلکه همه سرزمین های اسلامی را هدف قرار داده است.

۲.شركت در جلسه NGO های حامی ملت فلسطین در پروتریا و پاسخ به پرسشهای آنان

۳.شرکت در جلسه اساتید ودانشجویان خانم، در  مسجد اقای کولا در ژوهانسبورگ و انجام سخنرانی

۴. شرکت در مصاحبه رادیویی در کپ تاون و انجام مصاحبه در رابطه با فلسطین

همچنین دکتر مصطفوی در مصاحبه رادیویی درکپ تاون از ملت آفریقای جنوبی خواست که در راهپیمایی روز قدس در که در حمایت از مردم فلسطین برگزار می شود شرکت کنند و قلب جوانان فلسطینی را شاد گردانند.

۵.شرکت و سخنرانی در مسجد حبیبیه کپ تاون پس از نماز تراوی در رابطه با حمایت از مردم فلسطین

۶.حضور در دبستان دخترانه اسلامی در کپ تاون و سخنرانی پیرامون مسائل  روز فلسطین

۷.شرکت در مراسم اساتید دانشگاه در ضیافت افطاری در محل هتل

۸. شرکت در سمینار دفاع از ملت فلسطین با حضور جمعی از مدافعین مردم فلسطین

۹. شرکت در راهپیمایی روز قدس و سخنرانی در مقابل پارلمان آفریقای جنوبی

دبیرکل اتحادیه بین المللی سازمان های غیر دولتی حامی فلسطین روز چهارشنبه ۲۸/۰۶/۸۸در جمع زنان نخبه مسلمان در پرتوریا پایتخت آفریقای جنوبی حضور پیدا کرده و  گفتند : هدف رژیم صهیونیستی تنها سرزمین فلسطین نیست بلکه همه سرزمین های اسلامی را هدف قرار داده است.

خانم دکتر زهرا مصطفوی" دختر حضرت امام خمینی (ره)در باره  روز قدس گفتند:  خوشبختانه قوانین اسلامی اجازه نمی دهد آن جنایتکاران نژاد پرست براحتی به اهداف خود برسند چرا که ملل مسلمان جهان با حمایت خود از ملت مظلوم فلسطین نمی گذارند این خواسته نامشروع و غیرقانونی آنها محقق شود.

وی لبیک گفتن به پیام امام خمینی (ره) برای آزاد سازی سرزمین های اشغالی در روز جهانی قدس را وظیفه تک تک مسلمانان جهان دانست و گفت: امام خمینی (ره) ایرانی بود ولی هیچ تعصبی به ایرانیت خود نداشت و لذا آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هر سال را روز جهانی قدس اعلام کردند.

مصطفوی افزود : اندیشه آزادی طلبی امام ریشه در جان و فطرت انسانها دارد و به همین جهت روز قدس مورد توجه همه انسانهای آزادی طلب جهان قرار گرفته اگر از زاویه دین و مذهب اعم از اسلام مسیحیت و یهودیت به موضوع نگاه کنیم حمایت از مستضعفین ، مظلومین ، محرومین می بایست در برنامه زندگی ما قرار گیرد ، از هر منظری که به این قضیه بنگریم برای ما ایجاد تکلیف می شود لذا به حکم انسانیت و دین می بایست به تکلیف خود عمل نمائیم . دبیر کل اتحادیه اضافه کردند آنچه مسلم است صهیونیستها با جدیت و فعالیتی سخت توانسته اند یک جمعیت کوچک غاصب را چنان پشتیبانی کنند که خطر آن متوجه هم جهان اسلام شود.

دختر حضرت امام (ره)در سخنرانی روز قدس متذکر شدند که برگزاري راهپيمايي‌ها و اعلام همبستگي با ملت مظلوم فلسطين بويژه اگر در سراسر جهان و در يك روز خاص صورت گيرد مي‌تواند تأثير بسيار مثبتي در مبارزات حق‌طلبانه مردم فلسطين داشته باشد.

در سمینار دفاع از ملت فلسطین دبیر کل اتحادیه گفت هنگامی که حضرت امام توانست صدایش را به جهانیان برساند به طور مشخص اعلام کرد که با سه رژیم شاه خائن ، اسرائیل غاصب و رژیم نژادپرست آفریقای جنوبی مخالف است و آنها را به رسمیت نمی شناسد بحمدالله دو ملت ایران و آفریقای جنوبی از چنگال رژیم جنایتکار خود آزاد شدند امید است ملت غیور فلسطین نیز بزودی از چنگال صهیونیستهای خائن نیز نجات یابند .

از اينرو حضرت امام خميني (ره) آخرين جمعه ماه مبارك رمضان هر سال را روز جهاني قدس اعلام نمودند تا مسلمانان و پيروان اديان الهي با شركت در تجمعات و برگزاري مراسمي مانند آنچه كه امروز شما برگزار نموده‌ايد همبستگي و حمايت از مظلومان را اعلام و دشمني با ظلم و ستم را در جهان مستدام دارند.

دکتر مصطفوی در پایان به عنوان دبیر کل اتحادیه بین المللی سازمانهای غیردولتی حامی ملت فلسطین از امام احمد قاسم و اعضای اتحادیه تشکر کردند و آرزو کردند فلسطینیان به تمامیت ارضی و حاکمیت قطعی خود بر سر زمینشان دست یابند.