siebar
دیدار مادر شهید رزان النجار با دکتر زهرا مصطفوی یادگار امام(ره)

به گزارش سایت اتحادیه بین المللی سازمان های غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین ، صابرین النجار مادر شهیده فلسطینی رزان النجار که اخیرا به هنگام امداد رسانی به راهپیمایی کنندگان راهپیمایی بازگشت به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید برای شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی در تهران به سر می برد امروز با دکتر زهرا مصطفوی  دبیرکل اتحادیه بین المللی سازمان های غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین در محل این جمعیت دیدار کرد.


دبیرکل اتحادیه بین المللی سازمان های غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین در این دیدار ضمن خوش آمد گویی به مادر شهیده رزان گفت: اولا حضور شمارا در ایران و در محل جمعیت دفاع از ملت فلسطین خوش آمد می گویم. شهادت دخترگرامی تان خانم رزان را به شما تسلیت عرض می کنم. ایران را خانه دوم خود بدانید و از اینکه کشور ما را برای حضور در آن انتخاب کرده اید هم متشکریم.


وی در ادامه تصریح کرد: سال های زیادی از عمر من گذشته است و در این سالها پیروزی های زیادی را به چشم دیده ام که آخرین آنها پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود. مردم ایران با وحدت و پشتیبانی یک رهبر بزرگ توانستند در مبارزه با استبداد طاغوت به پیروزی برسند. وحدت کلمه و پیروی از رهبری در ایران است که آمریکا واسراییل نه تنها نتوانسته اند کاری علیه ملت ما به پیش ببرند بلکه متحمل شکست های زیادی هم شده اند.

 

 


مصطفوی تصریح کرد: آنچه امروز می تواند شما برادران و خواهران فلسطینی را در رژیم  اسراییل پیروز بدارد همین وحدت کلمه است. شما هم باید یک رهبری واحد داشته باشد تا بتوانید آرمان رهایی فلسطین و قدس را محقق کنید.

 

دبیرکل اتحادیه بین المللی سازمان های غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین بااشاره به شیوه امام خمینی (ره) در هدایت مردم و به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی ایران علیه رژیم طاغوت تصریح کرد: از زمانیکه امام (ره) از ایران به خارج از کشور تبعید شدند تا پیروزی انقلاب اسلامی بیش از ۱۳ سال گذشت تا ایشان مجددا به کشور بازگردند و در این مدت زمان همواره کوشید که مردم را از وضعیت داخلی و خارجی مطلع کنند. زمانی که امام متوجه شد مردم درک درستی از شرایط خود پیدا کرده اند به ایران بازگشت و انقلاب ملت هم پیروز شد.

 

 


وی خطاب به مادر شهیده رزان النجار گفت: شما هم به عنوان بانوی فلسطینی تا می توانید به روشنگری و افشای جنایات رژیم صهیوئنیستی بپردازید تا هم دنیا از ماهیت این رژیم مطلع شود آنگاه همه دنیا به کمک شما خواهند آمد و امیدوارم که هرچه سریعتر ملت عزیز فلسطین سایه صلح و ارامش را بر سر خود حس کنند.


 در ادامه این دیدار صابرین النجار مادر شهید رزان النجار ضمن ابراز خرسندی فراوان از دیدار با یادگار امام، گفت: من حامل سلام ها و درود نمایندگان کشورهای مختلف حاضر در کنفرانس وحدت اسلامی به شما هستم. من از دیدار با شما بسیار خوشحالم و از این دیدار به خود می بالم.


وی تاکید کرد: من پیش از سفر به تهران برای حضور در سه کنفرانس دعوت شده بودم اما برای اینکه ایران را از نزدیک ببینم سفرهای خود را به دیگر کشورها لغو کرده و بسیار خرسندم که به ایران آمدم.


النجار افزود: من پیش از سفر به ایران تنها از این کشور به اندازه یک واژه اطلاعات داشتم و این مساله به علت سانسور شدید رژیم صهیونیستی رخ می دهد، ما تنها از ایران این اطلاعات را داشتیم که مورد تحریم های آمریکا قرار می گیرد. اما هم اکنون من در بازدید چند روزه از ایران با عظمت و ابهت کشور شما آشنا شدم و بر خود واجب می دانم با وجود سختی های احتمالی و مجازاتی که شاید با آن روبرو شوم، ایران و حجم حمایت های این کشور از مساله فلسطین و مقاومت در جهان اسلام را به فلسطینی ها از طریق راه اندازی یک موسسه فرهنگی در غزه بازشناسی نمایم و امیدوارم خداوند متعال این توفیق را به بنده عطا نماید.

 

 

 

در این دیدار مهدی شکیبایی قائم مقام دبیرکل جمعیت و مدیرعامل خبرگزاری قدس نیز با مادر شهیده رزان به گفت و گو پرداخت و ضمن معرفی جمعیت دفاع از ملت فلسطین و فعالیت های حمایتی این جمعیت از مردم فلسطین در ایران، نسبت به هرگونه کمک به ملت مبارز فلسطین ابراز آمادگی کرد.

 

در این دیدار «احمد روح الله زاد» دبیرکمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین گفت: حمایت از آرمان آزاد سازی فلسطین یک مطالبه ریشه دار در جامعه ایرانی است. حتی قبل از انقلاب اسلامی مردم ایران نسبت به مسئله فلسطین حساس بودند و نسبت به روابط حکومت پهلوی با اسرائیل معترض بودند.  در بازیهای آسیایی تهران مردم از حضور تیم های ورزشی اسرائیل در ایران معترض بودند و این اعتراض در بازی فینال فوتبال که میان تیم ملی ایران و رزیم صهیونیستی برگزار شد با شدت بیشتری خود را نشان داد و تماشتگران علنا با شعار مرگ بر اسرائیل مخالفت خود را نشان دادند و همان روز مردم تهران تا صبح با نیروهای امنیتی رژیم پهلوی در اطراف ورزشگاه درگیر بودند. از همان روزهای اشغال فلسطین و زمزمه های تشکیل رژیم صهیونیستی تعداد زیادی از جوانان ایرانی به سرزمین های اشغالی رفته و علیه صهیونیست ها وارد جنگ شدند که بسیاری از آنها در همانجا شهید شدند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی در همان روز پیروزی سفارت اسرائیل در ایران تعطیل و بجای آن سفارت فلسطین دایر گردید و مردم شعار «امروز ایران، فردا فلسطین» را به عنوان یک شعار راهبردی مطرح کردند. حتی در زمان ۸ سال جنگ با ارتش بعثی توجه به فلسطین در راس قرار داشت و شعار «راه قدس از کربلا می گذرد» در این دوران نشان می دهد که آرمان نهایی اقدامات ایران مسئله فلسطین و آزادی آن از اشغال است. امام خمینی با فرمان تشکیل نیروی قدس رسما یک نیرو را مکلف به پیگیری آرمان ازاد سازی فلسطین کرد و این نشان می دهد جامعه ایران از قبل از انقلاب در عرصه حمایت از فلسطین و مخالفت با اسرائیل حضور داشته است و پس از پیروزی انقلاب این حضور سازمان یافته و پر رنگ شده است.

 

 

 

در جریان این بازدید حجت الاسلام و المسلمین امرودی عضو هیات امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین و حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان عضو هیات امنا و رئیس هیات اجرایی جمعیت دفاع از ملت فلسطین نیز دیدار و گفتگو کرد.

  

 

در پایان این جلسه دکتر مصطفوی  لوح یادبودی را به پاس زحمات و رشادتهای مادرانه خانم صابرین النجار در پرورش شهید بزرگواری چون رزان النجار به وی اهدا کرد. همچنین مادر شهید النجار بازدیدی از خبرگزاری قدس انجام داد و عکسی نیز به یادگار گرفت.

  


رزان النجار (۱۱ سپتامبر ۱۹۹۶–۱ ژوئن ۲۰۱۸) یک پرستار فلسطینی بود که در غزه فعالیت می‌کرد. وی ساکن روستایی در نزدیکی مرز فلسطین اشغالی بود. وی  در ۱ ژوئن ۲۰۱۸ در حالی که مشغول امدادرسانی به مجروحان  فلسطینی شرکت کننده در راهپیمایی حق بازگشت در نوار مرزی غزه بود و لباس پرستاری بر تن داشت، توسط تک‌تیراندازهای ارتش رژیم اشغالگر اسرائیل از ناحیه سینه هدف قرار گرفت و به شهادت رسید.