siebar
دکتر زهرا مصطفوی در دیدار صمیمانه با جمعی از اعضای جمعیت تونسی هویت مقاومت: آگاهی دادن و دشمن شناسی باید اولویت اصلی فعالیت های آزادی خواهانه باشد/ وحدت رمز پیروزی ملتها در برابر دشمنان است

به گزارش روابط عمومی اتحادیه اعضای اتحادیه بین المللی سازمان های غیر دولتی حامی مردم فلسطین  گروهی از فعالان حقوقی و فرهنگی حوزه دفاع از فلسطین از کشور تونسبا دکتر زهرا مصطفوی دبیر کل اتحادیه دیدار کردند.

 

بر اساس این گزارش در ابتدای این دیدار صمیمانه دکتر زهرا مصطفوی رئیس و دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین ضمن خوشامدگویی به مهمانان حاضر، گفت: از اینکه شما را در ایران می بینم خرسندم و می خواهم از فعالیت های شما آگاه شوم.

 

در ادمه این نشست هیات تونسی که همگی آنها از اعضای «جمعیت هویت مقاومت» (در تونس) بودند، بخشی از فعالیت های خود را تشریح کردند. «سهیل جداره» از مسئولان این جمعیت در ابتدای سخنانش گفت: همه ما می دانیم که نقش ایران در حمایت از مقاومت فلسطین طی دوره های مختلف رو به افزایش بوده است، جمهوری اسلامی ایران در ادامه این روند در دایره ای وسیع تر حمایت از مقاومت در لبنان، سوریه، عراق و یمن را در دستور کار خود قرار داده است.

 

وی افزود: اما مساله فلسطین نوک پیکان همه آزادگان جهان بوده است و امام خمینی (ره) درباره فلسطین گفتند که «فلسطین را فقط مومنان و آنهایی که به قدس ایمان دارند آزاد می کنند».

ی تاکید کرد: ما در جمعیت هویت مقاومت در تلاش برای حمایت از فلسطین در شمال آفریقا هستیم.

 

سپس دیگر اعضای هیات تونسی ضمن معرفی، به بخشی از فعالیت های خود در گذشته اشاره کردند. براساس اظهارنظر اعضای جمعیت هویت مقاومت در تونس، این جمعیت مردم نهاد در اقدامات مهمی نظیر مقاومت در برابر عادی سازی روابط، جلوگیری از سفر تیم اسرائیلی به مسابقات تکواندو در شهر حمامات تونس و همچنین جلوگیری از ادامه پخش یک برنامه تلویزیونی (با عنوان «شالوم») با هدف عادی سازی روابط  با رژیم صهیونیستی، مشارکت داشته است.

 

در ادامه این نشست دکتر مصطفوی با اشاره به سفر اخیری که به تونس داشته اند،  تاکید کرد: من به شما اعضای جمعیت هویت مقاومت در تونس تبریک می گویم، شما اقدامات شجاعانه و بسیار مهمی را انجام داده ایده که اهداف بسیار بزرگی را دنبال می کند. ما نیز در اتحادیه بین المللی سازمان های غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین فعالیت های این چنینی را دنبال کرده و می کنیم  و امیدواریم در آینده با همکاری شما فعالان حامی فلسطین، اقدامات مهمتری را انجام دهیم.

 

وی افزود: در سفری که من اخیرا به تونس داشتم یک سخنرانی در جمع مردم انجام دادم که حضور تونسی ها در آن بسیار گسترده بود. در اینجا می خواهم این مساله را بگویم که با حضور ملت می توانیم موفقیت را بدست آوریم. درواقع با وحدت و همبستگی اهداف بزرگ قابل تحقق هستند و این وحدت است که دشمن را می ترساند. باید توجه کرد با توجه به تحقیقی که انجام شده بیشترین کلمه ای که در سخنرانی های امام در زمان حیاتشان بکار برده شده، کلمه وحدت بوده است. پس بنابراین این مساله نشان دهنده آن است که وحدت عامل پیش برنده و پیروزی همه ملت ها است.

 

دکتر مصطفوی در پایان با اشاره به فعالیت های فرهنگی و رسانه ای در زمینه مبارزه با رژیم صهیونیستی تاکید کرد: مردم اگر آگاه نباشند، اقدام به حرکت نمی کنند، پس در اینجا مهمترین کار و اولویت آگاهی دادن و شناساندن دشمن است، پس از این مرحله است که مردم به حرکت واداشته می شوند. البته هرگز نباید در ادامه مسیر از دشمن ترسید و باید تا پایان به مقاومت ادامه داد.