siebar
گزارش سفر دبیر کل اتحادیه بین المللی سازمان های غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین به بیرجند

به گزارش روابط عمومی اتحادیه دبیر کل اتحادیه بین المللی سازمان های غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین شب شنبه با استقبال استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان وارد بیرجند شد .

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی صبح یکشنبه در محل اقامت دکتر زهرا مصطفوی حضور یافت و با ایشان دیدار کرد .وی در این دیدار با خوشامدگویی به ایشان گفت که ما برای میزبانی از پاره تن امام (ره) به خودمی بالیم و خرسندیم که ایشان به تبعیت از پدر بزرگوارشان ظلم ستیزی را پیشه خود کرده اند.

امام جمعه خراسان جنوبی در ادامه با اعلام اینکه حمایت از مردم مظلوم فلسطین  و ظلم ستیزی امری مهم و ضروری است ادامه داد: اگر هماهنگی بین مسلمین حاصل شود اسراییلی وجود نخواهد داشت. اگر میبینیم که اسراییل همچنان به حیات خود ادامه می دهد بخاطر این است که بین مسلمین تفرقه وجود دارد.

وی با بیان اینکه  ان شاالله آن روز خواهد آمد که ما شاهد نابودی اسراییل باشیم افزود: به قول امام هرکس یک سطل آب بریزد اسراییل را آب خواهد برد ولی متاسفانه برخی کشورهای اسلامی دیکته از امریکا و انگلیس میگیرند.

دکتر مصطفوی هم در این دیدار با اشاره به اهمیت دفاع از ارمان فلسطین گفت: این حمایت در حقیقت حمایت از خود ایران است زیرا هدف دشمن نابودی ایران است و زمانی که ما از فلسطین حمایت می کنیم در حقیقت از خودمان دفاع می کنیم.


وی همچنین درباره اختلاف ها در جهان اسلام  تاکید کرد که موضوع فلسطین عنصر اصلی همگرایی در جهان اسلام و نیز مانع بازدارنده از تفرقه است.

پس از این دیدار دکتر زهرا مصطفوی دبیر کل اتحادیه با حضور در مزار شهدای بیرجند به مقام شامخ شهدای این شهر ادای احترام کرد.

دبیر کل اتحادیه بین المللی سازمان های غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین همچنین در جمع خبرنگاران حضور یافت و در پاسخ به سوال آنها گفت: جوانان ما باید این موضوع را درک کنند که اگر از فلسطین حمایت می کنیم و مردم آن مقاومت می کنند به نفع خود ماست و ما هم باید در این زمینه تلاش کنیم.

وی گفت: امامان جمعه، استانداران و مردم با همکاری، هم افزایی و تشکیل جلساتی برای تبیین جبهه مقاومت می توانند نقش تاثیرگذاری در این زمینه ایفا کنند.

فرزند امام خمینی (ره) بیان کرد: جوانان ما باید بدانند که هدف اصلی دشمن، ایران است و برای رسیدن به منافع خودش از هیچ تلاشی چشم پوشی نمی کند.

همچنین در حاشیه افتتاح دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در بیرجند دکتر مصطفوی با تنی چند از نخبگان و شعرای استان خراسان جنوبی دیدار کردند.

دکتر زهرا مصطفوی در همایشی که به مناسبت افتتاح  دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین  در بیرجند  برگزار شد در پیامی که توسط مهدی شکیبایی مدیرعامل خبرگزاری قدس ( قدسنا) قرائت شد، با اشاره به روز راهیان نور  اعلام کرد : امید اینکه ما نیز همراه  سربازان امروز خمینی کبیر هم مسیر با راهیان نور باشیم. مسیری که از جبهه های دفاع مقدس آغاز شد و تا کربلا ادامه یافت و هم اکنون می رود تا مرزهای قدس را  در برگیرد و این به برکت گفتمان انقلاب  اسلامی بوده است.

متن این پیام به شرح زیر است :


بسم الله الرحمن الرحیم
 وصلی الله علی محمد وآله  الطاهرین
عرض سلام دارم خدمت حضار محترم، مهمانان گرامی و سروران عزیز که به این مجلس تشریف آورده اید، حضور شما در این جلسه عشق و علاقه و ایمان شما به آزادی قدس شریف و حمایت از ملت مظلوم فلسطین است.

خوشحالم امروز ۲۰ اسفندماه که روز ملی راهیان نور هم نامگذاری شده است،  خدمت شما بزرگواران هستم. امید اینکه ما نیز همراه  سربازان امروز خمینی کبیر هم مسیر با راهیان نور باشیم. مسیری که از جبهه های دفاع مقدس آغاز شد و تا کربلا ادامه یافت و هم اکنون می رود تا مرزهای قدس را  در برگیرد و این به برکت گفتمان انقلاب  اسلامی بوده است.
اگر چه گفته می شود «ما انقلاب خود را به جهان صادر کردیم» باید بگویم این زیبایی و برتری گفتمان انقلاب اسلامی بود که فراگیر شد و ملتهای اسلامی بویژه مردم مظلوم فلسطین آن را در آغوش گرفتند.
سالهاست که از انقلاب اسلامی ایران می گذرد و ما امروز در طلیعه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایرانیم محصول عملی اندیشه این انقلاب درباره مقاومت اسلامی فلسطین را شاهد هستیم. امروز به برکت این انقلاب ، جغرافیای مردمانی که ظلم ستیز شده اند، فراگیر شده و انتفاضه ها یکی پس از دیگری در میان ملل اسلامی از جمله فلسطین شکل می گیرد و در مقابل ائتلاف های اسرائیل و ابزارهای عربی آن فروپاشیده است.
وظیفه ملی، دینی، انسانی و ماموریت انقلابی ما ایجاب می کند که در این مسیر از ملتی مظلوم که هویت، جغرافیا، فرهنگ و خاک و وطن آن اشغال شده است ، حمایت کنیم واین در کنار اهمیت دینی و قرآنی قدس و مسجد الاقصی بعنوان قبله نخست مسلمانان است.
ما معتقدیم، رژیم صهیونیستی و غاصب اسراییل  به چیزی کمتر از نابودی جمهوری اسلامی قانع نبوده و نیست؛ از این منظر اگر فلسطینی‌ها با این رژیم منحوس مبارزه می کنند به نوعی از موجودیت جمهوری اسلامی ایران نیز حمایت کرده اند.
اگر امروز در سوریه می‌جنگیم و یا صراحتا اعلام می کنیم که از مقاومت ملت مظلوم فلسطین با همه توان پشتیبانی می کنیم در واقع از موجودیت و استقلال کشور عزیزمان دفاع می‌کنیم.
ما باور داریم و به این اعتقاد قلبی رسیده ایم که  حمایت از مبارزه ملت فلسطین نه تنها خلاف مسائل و منافع ملی ما آنگونه که برخی منافقانه در حال ترویج آن هستند، نیست بلکه بخشی از مصالح و منافع ملی ما در کنار آرمانهای دینی و انسانی ما است.