siebar
تنها راه آزادی فلسطین مقاومت است/ گفتگو با دشمن صهیونیستی نتیجه نخواهد داشت/ امروز حکیمانه بودن بیانات امام و رهبری درباره مقاومت آشکار شد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه بین المللی سازمان های غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین زهرا مصطفوی دبیرکل این اتحادیه در «همایش قدس پایتخت ابدی فلسطین» در اهواز  حضور یافت. در این همایش شریعتی استاندار خوزستان و تنی چند از مسئولان لشکری و کشوری حضور داشتند.

 

متن سخنرانی ایشان را در این همایش «مهدی شکیبایی» مدیرعامل خبرگزاری قدس و قائم مقام دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین قرائت شد.

 

دکتر مصطفوی در  این سخنرانی تاکید کرد: حضور شما در این جلسه آرامشی است برای قلب های ملت فلسطین و سپاس خاص دارم از استاندار محترم و همچنین از دبیر محترم دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در خوزستان جناب آقای رضا داوودی که از حامیان مساله فلسطین هستند و این مسئولیت سنگین را پذیرفته اند و یقین دارم جوانان غیور خوزستان ایشان را تنها نخواهند گذاشت و همه با هم  این ملت مظلوم را یاری خواهند کرد.  

وی افزود: به یاد دارم که از ابتدای پیروزی انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و بعد از ایشان مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای با آن نگاه الهی اعلام کرده اند که تنها راه آزادی فلسطین مقاومت است وگفتگو با دشمن صهیونیستی نتیجه نخواهد داشت .

دکتر مصطفوی تاکید کرد: ما  امروز می بینیم که پس از نزدیک به چهل سال همه به یقین کامل رسیده اند که امضای توافق اسلو و ۲۵ سال گفتگوی بیهوده با این رژیم سفاک و جنایتکار هیچ نتیجه ای نداشته است و با به قدرت رسیدن آقای ترامپ در ایالات متحده امریکا شرایط گفتگو از قبل نیز بحرانی تر شد و راه گفتگو با بن بست کامل مواجه گردیده است. آقای ترامپ با  نا دیده گرفتن حقایق تاریخ ، شهر قدس را به رژیم صهیونیستی واگذار کرد وآن را به عنوان پایتخت این رژیم اشغالگر به رسمیت شناخت و قصد دارد در آینده نزدیک یهودی بودن اسرائیل را نیز به رسمیت بشناسد که این اقدام جنایتکارانه حق بازگشت نزدیک به هفت میلیون آواره فلسطینی مقیم خارج را از بین می برد و نزدیک به دو میلیون فلسطینی مقیم سرزمینهای اشغالی ۱۹۴۸ را نیز در معرض آوارگی جدید قرار می دهد.

وی افزود: اکنون امریکا با کمک عربستان سعودی می کوشد فلسطینیان را به تسلیم کامل وادار کند. در چنین شرایطی هیچ راهی جز مقاومت در برابر ظلم و زور وجود ندارد و اینجاست که حکیمانه بودن گفته های امام و رهبری درباره ضرورت مقاومت روشن وتکلیف همگان آشکار می گردد. البته ایران سالهاست که اعلام کرده که از هرگونه مقاومت ضد صهیونیستی حمایت خواهد کرد و همه امکانات لازم را در اختیار مقاومت ضد صهیونیستی قرار خواهد داد. از آنجا که فرهنگ دینی حاکم بر انقلاب از آغاز یک رفتار امتی در پیش گرفت و حمایت از آرمان فلسطین را در اولویت سیاست خارجی خود قرار داد واینگونه شعار امروز ایران فردا فلسطین، شکل گرفت.

دبیرکل اتحادیه بین المللی سازمان های غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین افزود: عزیزان من با وجود رژیم صهیونیستی در قلب جهان اسلام یک مانعی در جهت اتحاد میان کشورهای اسلامی است. اساسا غرب با ایجاد رژیم صهیونیستی در نقطه ارتباط سه قاره آسیا، افریقا، و اروپا تلاش داشت که مانع از وحدت مجدد جهان اسلام شود و از ظهور تمدن اسلامی جدید و هرگونه تهدید از جانب جهان  اسلام برای غرب جلوگیری کند. ارتباط ارگانیک میان رژیم صهیونیستی و غرب در هفتاد سال گذشته و حمایت متبادل میان آنها نیز بر این پایه استعماری صورت گرفته ونگرانی آنها را نمایان می سازد.  

دکتر مصطفوی افزود: این واقعیت یا واقعیت ها من را به عنوان دختر حضرت  امام خمینی (ره)  به مسئولیت خود آگاه کرد  تا در کنار دیگر دلسوزان انقلاب اسلامی به این اولویت بپردازیم و با تاسیس جمعیت دفاع از ملت فلسطین در سال ۱۳۷۹  و اتحادیه بین المللی سازمانهای غیر دولتی حامی حقوق ملت فلسطین که در هر پنج قاره جهان بیش از چهل عضو و ده ها معاون دارد در صدد نشر معارف فلسطین در ایران و جهان تلاش می کنیم و از این رهگذر حضرت راه امام (ره)  و مقام معظم رهبری را ادامه دهیم.

وی افزود: جوانان عزیز هوشیار باشید؛ آنچه مسلم است،حجم توطئه درباره فلسطین در حال حاضر بسیار گسترده است. غرب با تمام امکاناتش از رژیم صهیونیستی حمایت می کند و برای ادامه حیات این رژیم امکانات وسیع نظامی، اقتصادی و سیاسی در اختیار آن قرار می دهد. امروزه مردم فلسطین به تنهایی نمی توانند با این رژیم و حامیان غربی آن مقابله کنند و نیازمند یاری تک تک شما جوانان است و همه کشورهای اسلامی اند و بدون حمایت از مردم فلسطین نامعادلانه کنونی بازسازی نمی شود و امکان آزادسازی سرزمین اشغالی فلسطین از دست صهیونیست ها فراهم نمی گردد. امروزه در حال حاضر نتیجه توطئه غرب اکثریت ملت فلسطین در آوارگی در خارج از فلسطین قرار دارند و بقیه این مردم در داخل زیر بار اشغال یا نژاد پرستی به سر می برند.

دکتر مصطفوی تاکید کرد: زمانی ایران اسلامی می تواند در این معادله نقش اصلی و راهبری ایفا کند که در داخل ایران نسبت به این مقوله وحدت نظر باشد. ایجاد  این دفتر  در شهر اهواز گامی در جهت تکمیل زنجیره داخلی برای اجماع سازی ملی در مقوله های وحدت امت است. وجه تمایز دفتر جمعیت در اهواز نسبت به استانهای دیگر ایران اسلامی این است که مردم این استان حماسه ساز اند و در هشت سال حماسه دفاع مقدس ، جانفشانی بی نظیری در مقابل تجاوز رژیم بعثی به سرکردگی صدام از خود نشان دادند. این حماسه به حدی بی نظیر بود که امام خمینی رحمه الله علیه فرمودند که مردم خوزستان دین خود را به اسلام ادا کردند.

وی افزود: امروز خوشحالم که دفتر جمعیت در اهواز عرصه افتخار دیگری را برای مردم خوزستان باز کرده است ومردم این استان هم می توانند دین خود را به برادران مسلمان فلسطینی نیز ادا کنند. امیدوارم با افتتاح دفتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در خوزستان حمایت از آرمان آزادسازی فلسطین در این استان گسترش یابد واین ضریب همبستگی و اتحاد میان مردم این استان نیز افزایش یابد. من از همه مسئولین محترم، شخصیت های توانمند می خواهم که با کمک های همه جانبه و راهنمایی های خود یک استان متحد و آگاه و حامی ملت فلسطین بیش از پیش بسازند. در نهایت از همه عزیزانی که زحمت کشیده اند برای برگزاری این جلسه تشکر میکنم.