siebar
متن کامل سخنرانی دکتر زهرا مصطفوی در کنفرانس بین المللی «فلسطین ۱۰۰ سال استعمار و اشغال ۱۰۰ سال مقاومت» در اندونزی

به گزارش روابط عمومي اتحاديه بين المللي سازمانهاي مردم نهاد حامي حقوق فلسطين دکتر زهرا مصطفوی دبیر کل اتحادیه در سخنرانی خود در کنفرانس بین المللی ضد صهیونیستی و ضد انگلیسی دفاع از حقوق مردم فلسطین با موضوع «اعلامیه بالفور، ۱۰۰ سال استعمار صهیونیستی، ۱۰۰ سال مقاومت» در  سخنرانی خود در این مراسم گفت: دست های استعمار و سلطه طلبان را به وضوح در ایجاد این غده سرطانی در دل جهان اسلام می بینیم  و اقدامات و جنایاتی که توسط عوامل صهیونیسم یعنی تکفیری های جنایتکار در  منطقه در حال اجراست نشان از دسیسه های برنامه ریزی شده سلطه طلبان برای مردم محروم و مظلوم منطقه است.

 

متن کامل سخنرانی دکتر زهرا مصطفوی دختر گرانقدر حضرت امام (ره) به شرح زیر است.

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

 

با عرض سلام خدمت حضار گرامی، مهمانان محترم و برگزار کنندگان عزیز ضمن قدردانی و تشکر از حضور شما سروران در این همایش پرشور که در بردارنده حق‌طلبی، عدالت خواهی و بشردوستی است، مایلم چند کلمه‌ای با شما سخن بگویم. در آغاز لازم میدانم تا سالروز ولادت پر سعادت حضرت نبی اکرم صلوات الله علیه را که مقارن است با سالروز انتفاضه اول ملت فلسطین تبریک و تحنیت عرض نمایم.

 

امام خمینی رضوان الله تعالی علیه که بنیانگذار انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران است، مبتکر راههای جدید عملی مبارزه علیه صهیونیزم و رژیم غاصب اسراییل و رژیم استبدادی پهلوی می بود. ایشان در طول چهارده سال تبعید در ترکیه و نجف ساکت ننشستند و همواره به روشنگری در خصوص استبداد داخلی و استعمار خارجی پرداختند و مردم را به وحدت برای مبارزه با دشمن دعوت کردند. حضرت امام (ره) در طول زندگی پر برکتشان از مسئله فلسطین غافل نبودند و منویات آن حضرت امروز سیاست کلی نظام جمهوری اسلامی ایران است انسان های طرفدار حق و عدالت و صلح‌طلبان در مقابله با اسراییل و حمایت از حقوق حقه و طبیعی ملت فلسطین را رقم می‌زنند.

 

امام راحل عظیم الشأن (ره)، ۵۰ سال پیش یعنی ۱۰ سال قبل از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران،خطر این غده سرطانی را متذکر شده و خطاب به ملتها و دولتهای اسلامی فرموده‌اند: «کراراً دولتهای اسلامی را دعوت به اتحاد و برادری نموده‌ام در مقابل اجانب و ایادی آنها که می‌خواهند با ایجاد نفاق در بین مسلمین و دولت های اسلامی، ممالک عزیز ما را  تحت اسارت و ذل استعمار نگهدارند و از مخازن معنوی و مادی آنها استفاده کنند. کراراً دولتها به خصوص دولت ایران را از اسراییل و عمال خطرناک آن تحذیر نمودم، این مادة فساد که در قلب ممالک اسلامی با پشتیبانی دول بزرگ جایگزین شده است و ریشه‌های فسادش هر روز ممالک اسلامی را تهدید می‌کند، باید با همت ممالک اسلامی و ملل بزرگ اسلام ریشه کن شود. اسراییل قیام مسلحانه بر ضد ممالک اسلامی نموده است و بر دولت و ملل اسلام، قلع و قمع آن لازم است. کمک به اسراییل چه فروش اسلحه و مواد منفجره و چه فروش نفت حرام و مخالفت با اسلام است. رابطه با اسراییل و عمال آن چه رابطه تجاری و چه رابطة سیاسی حرام و مخالفت با اسلام است. باید مسلمین از استعمال امتعه اسراییل خودداری کنند. از خداوند تعالی، نصرت اسلام و مسلمین را خواسته است.»

 

حضار محترم، میهمانان گرامی

 

اکنون که ما پس از یکصد سال بعد از اعلامیه بالفور به گذشته نگاه می کنیم دست های استعمار و سلطه طلبان را به وضوح در ایجاد این غده سرطانی در دل جهان اسلام می بینیم  و اقدامات و جنایاتی که توسط عوامل صهیونیسم یعنی تکفیری های جنایتکار در  منطقه در حال طراحی و اجراست نشان از دسیسه های برنامه ریزی شده سلطه طلبان برای مردم محروم و مظلوم منطقه است.

 

پیروزیهای جبهه مقاومت  طی حدود ۲۰ سال اخیر در مقابل صهیونیسم در اخراج از جنوب لبنان و در جنگ های ۳۳ روزه و ۵۱ روزه و شکست های آنان در توسعه طلبی های خود که بدنبال ایجاد سرزمینی از نیل تا فرات بودند قدرت و نصرت الهی و پایمردی رزمندگان شجاع این جبهه را نشان می دهد و ما را در عزم راسخ خود مبنی بر نابودی این غده سرطانی راسخ تر می کند.

 

شکست صهیونیستها در عرصه سیاسی که تبلور آنرا در برابر دانستن صهیونیسم با نژاد پرستی در دوربان افریقای جنوبی توسط بیش از ۳ هزار سازمان غیر دولتی مشاهده کردیم و همچنین در محکومیت شهرک سازی های این رژیم در  اراضی اشغالی  توسط شورای امنیت سازمان ملل در قطعنامه ۲۲۳۴ سال ۲۰۱۶ بوضوح دیدیم همه اینها نشان از این واقعیت دارد که هر گاه توجه جهان به موضوع فلسطین و جنایتهای صهیونیستها جلب گردیده است وجدان بیدار بشریت یکپارچه به محکومیت این رژیم پرداخته است.

 

حضار ارجمند بزرگواران عزیز

 

ما در اینجا گردهم آمدیم تا نیروهای خود را متحد کنیم و آنچه را که رضای خالق متعال است، به اجرا درآوریم و آن حمایت از مردمی است که زیر فشار چکمه‌های استعمار، استثمار، اشغال، ویرانگری و قتل و غارت جان می‌سپارند و لحظات دشواری را سپری می‌کنند.

 

سازمانهای ضداسراییلی،‌ ضدصهیونیستی، حامی فلسطین، حامی مستضعفین، آزادیخواه، حقوق بشری و غیر آن در جهان کم نیستند و اعضای هر یک از آنها نیز قابل ملاحظه هستند اما مشکل سازماندهی تشکیلاتی که بتواند همه را در بر بگیرد وجود دارد که آن هم قابل حل است و ما اتحادیه‌ای از سازمانهای غیردولتی را در سطح جهان تشکیل داده‌ایم و در حال حاضر تعداد سازمانهای عضو به حدود ۳۵سازمان می‌رسد. البته تشکیلات مشابهی نیز در سراسر جهان پراکنده‌اند که بایستی با همکاری با آنها  شبکه‌ای عظیم و جهانی ایجاد کرد ( انشاالله) و با اعتصام به حبل الهی بتوانیم وظیفه انسانی خویش را انجام دهیم.

      

با شناخت و اطلاعی که من از سازمانهای مختلف حامی فلسطین و ضداسراییلی در سراسر جهان دارم، می‌توانم اعلام کنم که شبکه بزرگی را می‌توان ایجاد نمود که در سایه فعالیتهای آنها نه تنها سازمانهای بین‌المللی بلکه دولت ها نیز متقاعد به حمایت از فلسطین شوند و از این طریق شکنندگی اسراییل افزایش یابد.

 

عزیزان من

 

به عنوان یک پیشنهاد می‌توان عرض کرد که برگزاری این گونه نشست ها  مؤثرند به شرط آنکه مقدمه ای برای تشکیل نشست های بزرگتر، ایجاد ارتباط صمیمی‌تر و گسترش عضویت و شناسایی یکدیگر برای همکاری وسیعتر باشد. یک گردهمایی پس از تشکیل آن بایستی به یک پایگاه و مرکز تبدیل شود و افراد شرکت‌کننده را در زیر چتر اتحاد به سمت و سوی اهداف گردهمایی هدایت نماید که امیدوارم دستاورد این نشست همین باشد.

 

در پایان بعنوان دبیر کل  اتحادیة بین‌المللی سازمانهای غیردولتی حامی حقوق ملت فلسطین، آمادگی اتحادیه را برای پذیرش عضویت سایر سازمانهای حامی حقوق ملت فلسطین اعلام می‌دارم و امیدوارم روزی برسد که در سایة‌ تلاش شما عزیزان، قدس شریف که متعلق به جمیع ملل جهان است آزاد و فلسطینیان نیز به تمامیت ارضی و حاکمیت قطعی خود بر این سرزمین دست یابند و این میسر نیست مگر اینکه ما نیز در کنار مبارزات ملت فلسطین اعم  از ساکنین یا آوارگان، تلاشهای خود را مبذول داریم.

 

پیروز و سربلند باشید.  

 

والسلام علی عبادا... الصالحین