siebar
دیدار دختران شیخ زکزاکی با دکتر مصطفوی یادگار امام خمینی(ره) + عکس

به گزارش خبرنگار اتحادیه بین المللی سازمان های غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین صبح امروز در محل جمعیت دفاع از ملت فلسطین دکتر زهرا مصطفوی دبیرکل اتحادیه بین المللی سازمانهای غیر دولتی حامی حقوق مردم فلسطین با دختران شیخ زکزاکی دیدار  و گفتگو کردند.
 

صبح امروز دختران شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجیریه با دکتر زهرا مصطفوی یادگار امام خمینی ( ره ) و دبیرکل اتحادیه بین المللی سازمانهای مردم نهاد حامی حقوق فلسطین ، در محل جمعیت دفاع از ملت فلسطین دیدار و گفتگو کردند.

 دکتر مصطفوی در این دیدار که چهار تن از دختران شیخ زکزاکی حضور داشتند ، از نقش برجسته زکزاکی در نشر معارف فلسطین و مبارزه در این راه و نیز تلاش های وی در اتحادیه قدردانی کرد. وی در ادامه خطاب به دختران شیخ زکزاکی گفت : شما باید تفکرات و اندیشه اتان را گسترش دهید و همچنین چگونگی تبلیغ کردن و رساندن پیام تان به افکار عمومی را بیاموزید. 

در این دیدار حجت الاسلام امرودی جانشین دکتر مصطفوی در اتحادیه ، نیز با تشریح نقش اتحادیه در گسترش فرهنگ و معارف فلسطین گفت که جای شیخ زکزاکی در تمامی مناسبت های فلسطینی خالی است و ما همواره از ایشان در تمامی مناسبت ها و محافل یاد می کنیم.

 

جانشین اتحادیه بین المللی سازمانهای غیر دولتی حامی حقوق مردم فلسطین در ادامه گفت: تاریخ پر است از تحقق وعده الهی در پیروزی های پس از اسارت و سختی، به عنوان نمونه حضرت یوسف علیه السلام در یک سنت تغییر ناپذیر پس از زندان، رهبر و محور یک تحول بنیادین شد.
 
حجت الاسلام امرودی در ادامه تاکید کرد: نلسون ماندلا پس از تحمل زندان بیست و پنج ساله، عامل و رهبر شکست آپارتاید و نژاد پرستی در آفریقا شد. همچنین حضرت امام خمینی (ره) پس از تحمل سختی های فراوان و تحمل رنج زندان و تبعید، رهبر تغییر بنیادی و براندازی رژیم وابسته شاه و ایجاد یک انقلاب بزرگ اسلامی در سطح جهان شد.
 
وی در ادامه بیان داشت: بی شک صبح پیروزی نزدیک است و خون فرزندان شهید این شیخ مومن و انقلابی مبدا و مبنای روشنگری خواهد بود.
 

جانشین اتحادیه بین المللی سازمانهای غیر دولتی حامی حقوق مردم فلسطین در ادامه افزود: امروز به برکت شیخ ابراهیم زکزاکی و همسر مجاهدش، ایشان تبدیل به یک چهره مبارز بین المللی شده است.
 
حجت الاسلام امرودی در ادامه گفت: شیخ ابراهیم زکزاکی به پیروی عاقلانه و متعهدانه از مقتدای خود یعنی حضرت امام خمینی (ره) حرکت بزرگی را اغاز کرده و به فضل و ایمان الهی با استواری خود و با وحدت و همراهی مردم مسلمان نیجریه آزادی خود و پیروزی این باور را جشن خواهد گرفت.
 
وی در پایان گفت: نقش روشنگری فرزندان ایشان بویژه در زمان اسارت وی بسیار مهم و ممتاز خواهد بود.

 

 

 

زندگینامه شیخ زکزاکی

ابراهیم یعقوب زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه و روحانی شیعیان این کشور در سال ۱۹۵۳ چشم به جهان گشود. وی دانش آموخته رشته اقتصاد است و چندین بار در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی به زندان افتاد.
وی از حدود ۳۰ سال پیش یعنی زمانی که انقلاب اسلامی در ایران در سال ۱۹۷۹به پیروزی رسید این مسئولیت را برعهده دارد. زکزاکی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، شیفتۀ امام خمینی(ره) شد و سال‌ها بعد به ایران آمد. و وقتی با لباس روحانیت به نیجریه بازگشت در منطقه‌ زاریا و کانو به تبلیغ تشیّع پرداخت.

وی در جریان جنایت کشتار در شهر زاریا که صدها غیرنظامی کشته شدند، هدف اصابت چهار گلوله قرار گرفت و همسرش نیز به ضرب گلوله زخمی شد.

منابع آگاه گفته اند : شیخ زکزاکی بهبود یافته است ، چراکه حکومت نیجریه پس از افزایش فشارها برای حفظ سلامت وی و همسرش ، آنها را برای مداوا به خارج فرستاد.

این در حالی است که یکی از اعضای مطرح جنبش اسلامی یعنی پروفسور طاهریحیی برای نخستین  با شیخ زکزاکی دیدار کرد.

وی درباره مکان بازداشت شیخ زکزاکی افزود: دولت نیجریه، شیخ زکزاکی و همسرش را در منزلی در ابوجا زندانی کرده است.

انتهای پیام/