siebar
همه فرزندان خمینی // از سربازانی که در گهواره بودند تا رهبران امروز مقاومت اسلامی //عشق به خمینی با عشق به فلسطین و تنفر از اسرائیل گره خورده است

«مهدی عزیزی» // حرم مطهر امام خمینی:  بیست و هشتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران امسال نیز باشکوه برگزار شد. این مراسم دیگر تنها یک یادمان نیست.  به مفهومی فراتر از آن تبدیل شده است و در محتوای خود بسیاری از مفاهیم عمیق و ریشه ای را دربردارد و گستردگی آن امروز به بیرون از مرزهای ایران رفته است .


چرا که اندیشه های امام خمینی به گستردگی تمامی نژادها و قومیت ها و ادیان است . فراتر از مرزهای جغرافیایی و سیاسی است و در عمق تاریخ ملتها جای دارد.

بزرگداشت یاد امام به صحنه ای از به تصویر کشیدن تجلی اندیشه های وی در شرایط امروز ملتهای اسلامی است . شما امروز تصاویری را از سربازان خمینی می بینید که در دستان مردم است . سربازانی از حاج قاسم سلیمانی گرفته تا رهبران امروز مقاومت اسلامی در منطقه . نه اینکه فقط در ایران اینگونه است ؛ اندیشه های خمینی بزرگ چنان با شتاب در حال گسترانیده شدن است که تمامی اردوگاه غرب و شرق یارای مقابله با آن را ندارند . آنان را خسته کرده است ، در یمن و بحرین که می نگرند جای پای اندیشه های اوست .

به عراق و لبنان که می روند ، فرزندان دیروز اورا می بینند ، در مصر و تونس نیز باید نگران تاثیرپذیری از او باشند . آنان گمان می کردند که با رفتن خمینی بزرگ ، اسوده خواهند شد و تمامی اندیشه های او در تاریخ دفن می شود . اما اینگونه نشد و به برکت فرزند او آیت الله العظمی امام خامنه ای نه تنها از بین نرفت بلکه با اقتدار بیشتری به جلورفت .

امام خامنه ای همان کسی است که به راستی امانت بزرگی را که به دست او داده شد ، از تحریف و سیاسی کاری نجات داد. دربرابر کسانی ایستادند که قصد آنان به فراموشی سپردن یا دست کم تحریف اندیشه های ناب امام بود. کسانی که تلاش می کردند تا عمق و مفهوم های ارزشمندرا از مبارزه و رفتار امام حذف کنند و آنگونه که منافع آنان است ، در افکار عمومی معرفی کنند.

در کنار تمامی این تجلی ها ،  کمپین ضد صهیونیستی الی بیت المقدس نیز  با استقبال گسترده زائران حرم امام و روزه داران روبرو شد. باید این مردم را می دیدی تا باورت بشود که عشق به خمینی با عشق به فلسطین و تنفر از اسرائیل آمیخته است . مگر می شودخمینی را بدون تنفر از رژیم صهیونیستی و آمریکا معنا کرد. ؟

مگر تفسیری دیگری از امام مهربانی وجود دارد که در کنار مستضعفان و علیه مستکبران بود؟

باید می دیدید تا باورتان شود از تمامی قوم ها وقتی پا روی پرچم اسرائیل می گذاشتند می توانستی عمق نفرت آنان از غرب و گفتمان سازش و عشق به فلسطین و مقاومت را ببینی . می توانستی عظمت نگاه وغرور آنان را ببینی وقتی عکس های حاج قاسم را دردست میگیرند ، گویی قهرمان افسانه ای خود را که سالها گم کرده اند در آغوش گرفته اند.


باید عکس های زکزاکی و حوثی و شیخ نمر را می دیدی که آن را درآغوش می گرفتند و با پا روی پرچم نفرت اسرائیل پا می کوبیند. عمق تنفر را می شد از صدای ضربه های پای آنان احساس کرد.