siebar
بیانیه اتحادیه به مناسبت شصت و نهمین سالروز یوم النکبه

به گزارش خبرنگار سایت اتحادیه بین المللی سازمانهای غیر دولتی حامی حقوق مردم فلسطین، متن این بیانیه به شرح زیر است:
 

بسم الله الرحمن الرحیم

۱۴ ماه می یاد آور روز شومی نه تنها درتاریخ فلسطین است بلکه تاریخ جهان اسلام و خصوصا کشورهای منطقه غرب آسیا و شمال افریقا است. روزی که در آن پدیده ای ناخجسته و شوم به نام اسرائیل بر ملت های منطقه تحمیل شد. رژیمی که در یک توطئه استکباری، صهیونیستی و با همکاری ارتجاع عربی و بر پایه جنایت و کشتار در قلب جهان اسلام تعریف شد تا منافع نامشروع جریان سلطه جهانی را در سطح منطقه تامین کند.

اتحادیه بین المللی سازمانهای غیر دولتی حامی حقوق مردم فلسطین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای راه آزادی سرزمین فلسطین از زمان اشغال این سرزمین تاکنون توسط رژیم صهیونیستی اعلام می دارد:

-  تاسیس رژیم صهیونیستی در ۱۴ می ۱۹۴۸ را غیر قانونی و نقطه آغاز توطئه ای استعماری برای سلطه بر منطقه غرب آسیا بوده و تلاش برای حذف این موجودیت غیر قانونی تلاشی مشروع و قانونی است همچنین حمایت از این تلاش ها را  بر همه جوامع ، خصوصا جوامع اسلامی و سازمان های بین المللی یک تکلیف ضروری است.

- استمرار موجودیت اشغالگر صهیونیستی در واقع به معنی استمرار ناامنی در منطقه است و استمرار ناامنی در منطقه بی تردید؛ استقرار امنیت در سطح جهان را به مخاطره خواهد انداخت. چنانکه پدیده شوم تروریسم تکفیری نتیجه طبیعی استمرار موجودیت رژیم صهیونیستی است که در حال گسترش به دیگر نقاط جهان نیز است.

- خارج سازی اولویت فلسطین در سال های اخیر در چارچوب سیاست های توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی تعریف شده است که متاسفانه برخی دولت های عربی در این موضوع با اسرائیل همکاری های آشکار و پنهانی داشته اند. بی تردید این همکاری ها بیش از آنکه برای ملل منطقه منفعتی داشته باشد، موجب تعریف شرایطی خواهد شد که ضمن تامین امنیت رژیم صهیونیستی، منافع و امنیت ملل منطقه را با تهدیدات بیشتری روبرو خواهد ساخت.

- برگزاری یوم النکبه از سوی همه فلسطینیان در سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸ و ۱۹۶۷ همچنین اردوگاه های آوارگان فلسطینی در واقع تاکیدی است از سوی فلسطینیان بر حق خود در سرزمین آباء و اجدادی خود و تاکیدی است بر اینکه موضوع اشغال فلسطین هرگز مشمول مرور زمان نخواهد شد.

- برگزاری یوم النکبه برای نمایان سازی جنایاتی است که یک گروه متجاوز و نژاد پرست به یک پاکسازی نژادی وسیعی  در سرزمین فلسطین دست زده است.

- یادآوری وقایع یوم النکبه در واقع تاکید بر این واقعیت است که رژیم صهیونیستی بر پایه یک جنایت هولناک بر ضد یک ملت تاریخی و ریشه دار به وجود آمده است و آنچه که بر پایه باطل پایه ریزی شده است، باطل می ماند و هیچگاه مشروعیت و حقانیت پیدا نخواهد کرد.

 

انتهای پیام/