siebar
دیدار اعضاء جنبش بین المللی ناتورا کارتا در آمریکا با دکتر ظریف در حاشیه همایش هم صدا با اقصی

به گزارش خبرنگار اتحادیه بین المللی سازمان های غیر دولتی حامی مردم فلسطین در حاشیه برگزاری کنفرانس بین المللی همصدا با اقصی خاخام دیوید وایس و خاخام یوسف روزنبرگ از اعضاء جنبش بین المللی ناتورا کارتا در آمریکا که برای شرکت در نشست دوسالانه اعضاء اتحادیه بین المللی سازمانهای غیر دولتی حامی فلسطین به تهران آمده اند با آقای دکتر محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کردند.
دراین دیدار اقای خاخام دیوید وایس از اعضا جنبش بین المللی ناتورا کارتا از کشور آمریکا تشکیل کشور جعلی اسراییل را بر خلاف تعالیم تورات خواند و بر وعده تخلف ناپذیر الهی مبنی بر زوال اسراییل تاکید کرد.
وی گفت اعضا ما در سرزمین های اشغالی از گرفتن شناسنامه اسراییلی اجتناب میکنند و هرروز مورد اذیت و آزار رژیم نژاد پرست اسراییل قرار میگیرند.
دیوید وایس که برای شرکت در کنفرانس بین المللی همصدا با اقصی به تهران امده است در این دیدار گفت اعضا ما در سال ۱۹۴۸ که تشکیل دولت اسراییل اعلام گردید در برابر سازمان ملل اجتماع کردند ودر این اجتماع رهبر ما مخالفت جامعه یهود را با تشکیل دولت اسرائیل اعلام کردند که اسناد ان به ثبت رسیده است.
خاخام وایس که عضو اتحادیه بین المللی سازمانهای غیر دولتی مدافع حقوق ملت فلسطین میباشد تاکید کرد براساس  تعالیم تورات ما یهودیان مجاز به تشکیل دولتی بنام یهود تا ظهور حضرت مسیح نیستیم. در تورات غصب زمین مردم گناه شمرده شده است. 
در این دیدار خاخام وایس و خاخام روزنبرگ بر مبارزه آشتی ناپذیر با رژیم  صهیونیستی اسراییل تا اضمحلال کامل این رژیم تاکید ورزید.
دراین دیدار دکتر محمد جواد ظریف وزیر خارجه با ابراز شادمانی از دیدار با خاخام دیود وایس بر جدایی بهودیت از صهیونیسم تاکید ورزید.